Únik moči u mužů pomůžou řešit bylinky na inkontinenci

Inkontinence je u žen velmi skloňované téma, u mužů spíše tabu, o kterém se nemluví. Přitom se není za co stydět. Víte, že dle průzkumů trpí únikem moči každý 4. muž nad 40 let? A s přibývajícím věkem poměr narůstá...

Únik moči u mužů pomůžou řešit bylinky na inkontinenci

Když známe důsledek, ale nevíme příčinu

Samovolný únik moči může mít mnoho příčin. Mezi nejčastější patří potíže s prostatou, následky operací v intimní oblasti a nebo hyperaktivní močový měchýř. Určitě je na místě svěřit se do rukou odborníka – lékaře, který tyto potíže řeší denně, takže se rozhodně nemusíte bát nebo stydět. Mnohdy je řešení snadné a pomoci si můžete i sami, když vyhledáte bylinky na inkontinenci. 

Stresová inkontinence vzniká jinak

Obecně se inkontinence dělí na urgentní a stresovou. Muže často postihuje spíše urgentní inkontinence. Poznáte ji náhlým a neodkladným nutkáním „jít na malou“. A většinou se tento reflex ozve až ve chvíli, kdy je pozdě a vy na toaletu nestihnete doběhnout. Stresová inkontinence postihuje spíše ženy, ale objevují se případy, ve kterých se nevyhýbá ani mužům. K samovolnému úniku dochází ve chvíli, kdy se zvýší nitrobřišní tlak. K tomu může dojít například při smíchu, kašli nebo třeba fyzické námaze.

Omezovat pitný režim je chyba

Mohlo by se zdát, že tím nejjednodušším řešením bude omezit pitní režim – ba naopak. S dehydratací si není radno zahrávat. Nižší příjem tekutin vede k vyšší koncentraci kyseliny močové, která dráždí močové cesty, což může také vyvolat samovolný únik moči.

Pomoc z přírody: bylinky na inkontinenci

Léty prověřený způsob, jak podpořit močové cesty, jsou jednoznačně bylinky. Možná bylinková alchymie není zrovna váš styl, ale jak se říká, zkusit se má vše. A vypít pár šálků bylinkového čaje denně nebo si dát pár kapek tinktury na lžičku není přeci tak velké utrpení, co myslíte?

Nejznámější bylinky na inkontinenci:

 • kopřiva dvoudomá – pro tuhle bylinku nemusíte chodit daleko, většinou ji najdete na každém zapadlém koutu vaší zahrádky. Má výborné čisticí vlastnosti, díky kterým odplavuje škodliviny z těla. Na močové cesty značka ideál.
 • lichořeřišnice větší – pokud bychom vám měli poradit jednu jedinou bylinku, kterou si můžete vypěstovat i na okenním parapetu, bude to jednoznačně lichořeřišnice! Funguje jako přírodní antibiotikum, které si poradí s nežádoucími bakteriemi v močových cestách. Pochutnat si na ní můžete jen tak, listy a květy totiž připomínají svou štiplavou chutí ředkvičky, a tak se výborně hodí do salátu nebo jen tak na chleba.
 • saw palmetto – sereneoa plazivá. Tohle není žádná bylinka, nýbrž pořádná palma z Ameriky. Nejcennější jsou pro nás plody této palmy, které obsahují prospěšné látky přispívající ke správné funkci prostaty a močové soustavy.

Věříte v sílu bylinek, ale hledáte pohodlnější cestu, jak bez zbytečné chemie dostat svou prostatu i močové cesty zpět do pohody? Vyzkoušejte ProstaXin, kde se kombinují účinky selenu, zinku, a nechybí již zmíněná serenoa plazivá. 

ProstaXin balení

ProstaXin

Pro ničím nerušený spánek a zdravou prostatu

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

 • {{ myComment.createdAt }}

  {{ myComment.name }}:

  {{ myComment.text }}

 • {{ comment.createdAt }}

  {{ comment.name }}:

  {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se

Vyzkoušejte Prostaxin® ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč

Načítám formulář

Užívám si života bez omezení

Užívám si života bez omezení

Jiří Wildt, Hostivice

Vyzkoušel jsem ProstaXin a jsem s ním velmi spokojený.

Vyzkoušel jsem ProstaXin a jsem s ním velmi spokojený.

Miroslav Achberger, Bratislava

O prostatu je potřeba se starat

O prostatu je potřeba se starat

Miroslav Žiška, Frýdek-Místek