Jakou by měla mít prostata velikost? Ideálně jako kaštan.

Prostata je ústředním orgánem mužského zdraví. Kde se nachází, k čemu slouží, a jakou má mít prostata velikost? Vše se dozvíte v našem shrnutí:

Jakou by měla mít prostata velikost? Ideálně jako kaštan.

Jak vypadá prostata?

Prostata je kulovitého tvaru a leží v pánvi. Jedná se o mužský orgán, který kromě jiného produkuje tekutinu vyživující spermie. Mnoho mužů o ní vlastně skoro nic neví do té doby, než se ozvou případné problém s močením způsobené zvětšenou prostatou. Jakou by tedy správně měla mít prostata velikost?

Za normálních okolností má prostata velikost asi jako kaštan nebo vlašský ořech. Ve zvětšené formě však může dosahovat i velikosti citronu. 

Prostata je žláza, která více než jiné části těla trpí s přibývajícím věkem. Odhaduje se, že 60 % mužů po šedesátce se setká s obtížemi způsobenými zvětšenou prostatou.

Potíže s vyprázdněním i otravné noční vstávání

Z jakého důvodu vadí, když se prostata zvětší? Existuje zvětšení v důsledku zhoubného onemocnění, což pochopitelně nelze neřešit. Vedle toho se prostata zvětšuje, aniž by to znamenalo vážnou nemoc. Problém je v tom, že její velikost začne tlačit na močové cesty. To s sebou nese problémy s močením. Nelze se vymočit najednou, moč odchází po kapkách. To doprovází nepříjemné nucení na močení. Ještě horší je noční močení, což komplikuje i intimní život.

Jakou by měla mít prostata velikost? - ilustrační obrázek

Obtíže se zvětšenou prostatou narušují běžné bytí i společenské aktivity. Je škoda nechat si obtěžovat život. Myslete na zdraví své prostaty, pánové!

Co se dá dělat pro kondici prostaty?

Důležité je začít myslet na to včas. Už kolem čtyřicítky zhodnoťte svůj zdravotní stav s lékařem a podnikněte potřebné kroky. V takovou chvíli stačí drobné změny životního stylu. 

Pro zdraví prostaty je dobrý zinek a selen. Snažte se jíst potraviny bohaté na tyto prvky, nebo si zvolte vhodný doplněk stravy na prostatu.

Dostatečně pijte, nestresujte se. I duševní zdraví má na naše tělo obrovský vliv!
Pokud už jste ve fázi, kdy nějaké potíže řešíte, opět doporučujeme zinek a selen. Zajímavá je také rostlina Serenoa plazivá. Má příznivý vliv při zbytnění prostaty a lze ji taktéž užívat ve formě výživových doplňků.
 

ProstaXin balení

ProstaXin

Pro ničím nerušený spánek a zdravou prostatu
Vyzkoušejte zdarma*

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

 • {{ myComment.createdAt }}

  {{ myComment.name }}:

  {{ myComment.text }}

 • {{ comment.createdAt }}

  {{ comment.name }}:

  {{comment.text}}

  • Zákaznícka podpora:

   {{ reaction.text }}

Vložte svůj komentář:

©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se

Vyzkoušejte Prostaxin® ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč

Načítám formulář

Od té doby, co užívám ProstaXin, už nevstávám v noci!

Od té doby, co užívám ProstaXin, už nevstávám v noci!

Ivan Shymonyuk, Hostivice

Užívám si života bez omezení

Užívám si života bez omezení

Jiří Wildt, Hostivice

Rozhodl jsem se tak prostě jen pro sichr

Rozhodl jsem se tak prostě jen pro sichr

Jiří Kuneš, Čistá