Trápí vás neustálý tlak na močový měchýř? Na vině může být zvětšená prostata

Nucení na toaletu během noci a neustálý tlak na močový měchýř jsou častými projevy problémů s prostatou. Pokud jste se s nimi už setkali, řešení není radno odkládat!

Trápí vás neustálý tlak na močový měchýř? Na vině může být zvětšená prostata

Zvětšená prostata tlačí na močové cesty

Zdravá prostata je velká zhruba jako kaštan, zatímco ta zvětšená dosahuje až velikosti citronu. Je jasné, že v takové podobě se na své místo nevejde a tak utlačuje své okolí. V něm se nachází i močová trubice – poslední část močového ústrojí. Močovou trubicí proudí moč z močového měchýře ven z těla, jenže pokud má muž zvětšenou prostatu, tento průtok je omezen. 

Vzniká tak neustálý tlak na močový měchýř a trubici a kvůli tomu je velmi složité vyprázdnit se na poprvé. Člověk pak trpí neustálým pocitem odskočit si na malou, i když dokáže vyloučit jen pár kapek. 

Kdy a proč se prostata zvětšuje? 

V prvé řadě musíme odlišovat zhoubné a nezhoubné zvětšení prostaty, v tom pomůže pouze lékař. Důvodů může být více – ať už je to infekce a nachlazení, dědičnost, nebo je na vině nezdravý životní styl, onemocnění prostaty potvrdí či vyloučí pravidelná preventivní prohlídka. Co se týče nezhoubného zvětšení prostaty, to se začíná projevovat mezi 45-65 rokem

Podle statistik trpí 60 % mužů nad 60 let na zvětšenou prostatu. 

U každého člověka je to trochu jiné a rozhodně na tom má podíl i to, jak se muži o své močové a pohlavní ústrojí starají. Projevy jsou obvykle podobné: potřeba chodit často na toaletu a zejména během noci, neustálý tlak na močový měchýř a ovlivnění osobního a pracovního života. 

Co platí na zdravou prostatu? 

Cokoli, co začnete dělat včas. Muži po čtyřicítce by se měli poohlédnout po doplňcích stravy se zinkem či selenem. Oba prvky se starají o prostatu jako takovou a navíc z jejich benefitů těží celý organismus. Vynikající účinky má výtažek z rostliny serenoa plazivá (saw palmetto), jež příznivě působí při zvětšení prostaty. 

Podceňovat bychom neměli ani vyloučení některých látek: kouření a přemíra alkoholu se prokazatelně podílejí na poškození prostaty. Alkohol navíc působí močopudně a potíže s vylučováním se jím ještě prohlubují. Svůj pitný režim raději obohaťte o minerální vody nebo bylinné čaje na močové cesty
 

ProstaXin balení

ProstaXin

Pro ničím nerušený spánek a zdravou prostatu

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se

Vyzkoušejte Prostaxin® ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč

Načítám formulář

Užívám si života bez omezení

Užívám si života bez omezení

Jiří Wildt, Hostivice

Vyzkoušel jsem ProstaXin a jsem s ním velmi spokojený.

Vyzkoušel jsem ProstaXin a jsem s ním velmi spokojený.

Miroslav Achberger, Bratislava

O prostatu je potřeba se starat

O prostatu je potřeba se starat

Miroslav Žiška, Frýdek-Místek