Proč je důležité znát druhy inkontinence, pokud ji chcete úspěšně vyřešit?

Únik moči trápí muže i ženy a možná by vás překvapilo, že i v mladém věku. Pojďme se na jednotlivé druhy inkontinence podívat podrobněji:

Proč je důležité znát druhy inkontinence, pokud ji chcete úspěšně vyřešit?

Jednotlivé druhy inkontinence se liší. Zatímco některé způsobuje funkční problém lidského těla, jiné může mít na svědomí úraz nebo stres. Vždy je důležité znát příčinu!

Hlavní příčiny inkontinence jsou:

 • Zbytnělá prostata se týká pouze mužů. Žláza se zvětší natolik, že se na své místo nevejde a utlačuje močové cesty. 
 • Infekce močových cest je nejčastěji způsobena bakteriemi a více se týká žen, protože mají kratší močovou trubici a tím pádem snadnější přístup pro infekci. 
 • Oslabené pánevní dno se hodně podceňuje. Svaly pánevního dna nám pomáhají jako svěrače a pomáhají vše udržet na svém původním místě. Mohou ale ochabnout vlivem věku, těžké práce, obezity a z dalších důvodu a zapříčinit únik moči.
 • Úraz není nejčastější příčina inkontinence, ale nelze ho opomenout. Nemusí jít nutně o mechanické poranění močových cest – inkontinence trápí i osoby s poraněním míchy a onemocněním nervové soustavy, kdy nervy ovládající vyprazdňování přestanou fungovat.

Řešení inkontinence je úzce spjato s výše zmíněným. Spočívá v posilování pánevního dna, péči o prostatu, i dobrou osobní hygienu, která eliminuje případnou infekci. Záleží však i na povaze problému:

Chodíte často, nebo vás trápí únik při smíchu?

Stresová inkontinence je nejčastější a potkat může kohokoli. Vzniká změnou nitrobřišního tlaku pokud kýchneme, zvedáme těžká břemena, smějeme se, nebo uděláme větší pohyb. Vedle ní existuje urgentní inkontinence a ta způsobuje akutní nutkání na močení. Setkat se u ní můžete s termínem hyperaktivní močový měchýř. Mozek dostává signál že je čas se vyprázdnit a tím může být třeba zvuk tekoucí vody. Zajímavé je, že nehraje roli, zda je močový měchýř skutečně naplněný. 

Kromě téhle dvojice se setkáváme s dalšími typy inkontinence - např. poporodní. Rožšiřuje se také psychogenní inkontinence. Může nás postihnout v návaznosti na nějaký šok či velmi stresovou situaci, nebo při vážnějších duševních onemocněních. 

Jak se inkontinence řeší?

Nutná je diagnóza od lékaře a příslušná vyšetření. Následně může doporučit léky, nebo mohou postačit doplňky stravy na močové cesty. V každém případě je velmi důležité využít všech dostupných metod: cviky na pánevní dno, pravidelný pohyb, správný pitný režim, a do velké míry i výběr nápojů. Zatímco některé můžeme pít bez omezení, jiné jsou močopudné. 

Velkou oblastí jsou pak bylinky na močové cesty, které můžete užívat ve formě kapslí, tinktur nebo čajů. 
 

Prostaxin balení

Prostaxin

Pro ničím nerušený spánek a zdravou prostatu

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

 • {{ myComment.createdAt }}

  {{ myComment.name }}:

  {{ myComment.text }}

 • {{ comment.createdAt }}

  {{ comment.name }}:

  {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se

Vyzkoušejte Prostaxin® ZDARMA*

*platíte pouze poštovné 49 Kč

Načítám formulář

S ProstaXinem pátý rok

S ProstaXinem pátý rok

Jaroslav Lukáš, Příbram

Vyzkoušel jsem ProstaXin a jsem s ním velmi spokojený.

Vyzkoušel jsem ProstaXin a jsem s ním velmi spokojený.

Miroslav Achberger, Bratislava

Užívám si života bez omezení

Užívám si života bez omezení

Jiří Wildt, Hostivice