Stresová inkontinence se netýká jen žen, nepříjemně může překvapit i muže

Přestože se o tom ve společnosti moc nemluví, existuje. Stresová inkontinence, nebo-li samovolný únik moči postihuje i muže. Výskyt narůstá s přibývajícím věkem a může mít hned několik příčin. Může souviset např. s prostatou nebo kardiovaskulárními onemocněními.

Stresová inkontinence se netýká jen žen, nepříjemně může překvapit i muže

Co je to stresová inkontinence?

Je hned několik druhů inkontinence, ale tentokrát se zaměříme na tu stresovou. Je totiž nečastější a může potkat kohokoliv z nás. A jak vzniká? Změnou nitrobřišního tlaku např. při kýchnutí, zvedání těžkých břemen, smíchu nebo větších pohybech. 

Stresová inkontinence má v každém případě řešení!

Pryč se zažitými tabu

Přestože problémy v intimní oblasti a inkontinence obzvlášť je stále ještě pro mnohé tabu, zahoďte předsudky. Objednejte se na vyšetření k lékaři, který vás prohlédne a následně doporučí léky, případně doplňky stravy na močové cesty. 

Rozhodně se nemusíte ostýchat, vzhledem k tomu, že se jedná o velmi časté onemocnění, lékaři, obzvláště ti na urologii, vyšetří denně desítky pacientů s podobnými obtížemi. K jejich práci to prostě patří, a přestože se můžete z počátku stydět a přijde vám to již mimo komfortní zónu, pro ně je to stejně rutinní záležitost, jako vaše pracovní náplň.

Jak si pomoci přírodní cestou? 

Pomoc vlastními silami v tomto případě rozhodně nenahrazuje lékařské vyšetření. Je tu ale něco, čím své zdraví můžete podpořit:
Pokud věříte v sílu bylinek, i v této oblasti jich najdete plno, které prospívají močovým cestám. Využívat je můžete ve formě kapslí, tinktur nebo klasických čajů. Jednou z bylin na močové cesty a prostatu je Serenoa plazivá, ale velice zajímavý je výtažek z rajčat. Lykopen je přírodní látka, kterou rajčata obsahují, a která podle výzkumů mužům velice pomáhá. 

Dalším způsobem, jak podpořit zdraví močových cest jsou cviky pánevního dna, tzv. Kegelovy cviky, které spočívají v zatínání svalů v oblasti pánevního dna ve stanovených intervalech. Dalšími, možná opakovanými, ale o to více důležitými tipy je pravidelný pohyb a pravidelný pitný režim.
 

ProstaXin balení

ProstaXin

Pro ničím nerušený spánek a zdravou prostatu

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se

Vyzkoušejte Prostaxin® ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč

Načítám formulář

Užívám si života bez omezení

Užívám si života bez omezení

Jiří Wildt, Hostivice

Vyzkoušel jsem ProstaXin a jsem s ním velmi spokojený.

Vyzkoušel jsem ProstaXin a jsem s ním velmi spokojený.

Miroslav Achberger, Bratislava

O prostatu je potřeba se starat

O prostatu je potřeba se starat

Miroslav Žiška, Frýdek-Místek