3 věci, které způsobují inkontinenci neboli samovolný únik moči u mužů

Inkontinence se netýká jen žen či seniorů. Přečtěte si, co ji nejčastěji způsobuje a jak úspěšně řešit samovolný únik moči u mužů.

3 věci, které způsobují inkontinenci neboli samovolný únik moči u mužů

Co je to inkontinence?

Jde o stav, kdy dochází k úniku moči, který daná osoba nedokáže ovládat vůlí. Příčin může být celá řada a v tomto článku si rozebereme tři nejčastější. Inkontinence může postihnout člověka prakticky jakéhokoli věku nebo pohlaví. 

Uvádí se, že samovolný únik moči u mužů se týká zhruba 5 % mužů do 45 let, ve věku 65-75 let je to však už 21 %. 

Zdá se vám to číslo vysoké? Málokdo se s takovými potížemi pochlubí. Bohužel to znamená i zanedbání péče o zdraví a prohloubení problémů s močením, které jsou přitom dobře řešitelné. 

Samovolný únik moči u mužů způsobený prostatou

Patří mezi ty nejčastější. Prostata je kulatý orgán ležící v pánvi, který má s věkem tendenci zvětšovat se. V takovém případě začne tlačit na své okolí a vzniká tak problém vymočit se. Muži často musí na toaletu mnohem častěji, mají pocit, že se nevymočili úplně, nebo je obtíže ruší během noci. 

Stresová inkontinence

Vzniká změnou v nitrobřišním tlaku. To se děje když kýchneme, uděláme prudký a nezvyklý pohyb či trpíme oslabeným pánevním dnem. Vliv má v tomto případě i obezita a špatné držení těla. Stresová inkontinence se proto neobejde bez toho, aniž bychom se zaměřili na celou oblast pánve a břicha.

Příčina v dalších onemocněních

Samovolný únik moči u mužů může být také následkem nejrůznějších vážných chorob. Typicky se jedná o onemocnění nervové soustavy, ale třeba i cukrovku. Pokud vás potkají problémy s močením, nemusíte se hned obávat nejhoršího scénáře. Určitě ale navštivte odborníka, aby se podobné choroby vyloučily. 

Jak se dá řešit samovolný únik moči u mužů?

Ze všeho nejdřív je dobré zaměřit se na prevenci. Znamená to pravidelné prohlídky u lékaře. Největší část práce je ale na nás samotných: dodržování pitného režimu, rozumná míra pohybu, vynechání kouření a pití alkoholu. 

Na prostatu existuje i mnoho doplňků stravy. Dejte přednost těm s přírodním složením a ověřenými surovinami. Vynikající jsou ty s obsahem zinku, který je důležitý pro zdraví prostaty. Podobně působí také selen. Co se rostlinných výtažků týče, doporučujeme Serenou plazivou nebo Saw palmetto. Pomáhá udržovat normální funkci močového systému a příznivě působí při zvětšení prostaty
 

ProstaXin balení

ProstaXin

Pro ničím nerušený spánek a zdravou prostatu

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se

Vyzkoušejte Prostaxin® ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč

Načítám formulář

Od té doby, co užívám ProstaXin, už nevstávám v noci!

Od té doby, co užívám ProstaXin, už nevstávám v noci!

Ivan Shymonyuk, Hostivice

Užívám si života bez omezení

Užívám si života bez omezení

Jiří Wildt, Hostivice

Rozhodl jsem se tak prostě jen pro sichr

Rozhodl jsem se tak prostě jen pro sichr

Jiří Kuneš, Čistá