3 věci, které způsobují inkontinenci neboli samovolný únik moči u mužů

Inkontinence se netýká jen žen či seniorů. Přečtěte si, co ji nejčastěji způsobuje a jak úspěšně řešit samovolný únik moči u mužů.

3 věci, které způsobují inkontinenci neboli samovolný únik moči u mužů

Co je to inkontinence?

Jde o stav, kdy dochází k úniku moči, který daná osoba nedokáže ovládat vůlí. Příčin může být celá řada a v tomto článku si rozebereme tři nejčastější. Inkontinence může postihnout člověka prakticky jakéhokoli věku nebo pohlaví. 

Uvádí se, že samovolný únik moči u mužů se týká zhruba 5 % mužů do 45 let, ve věku 65-75 let je to však už 21 %. 

Zdá se vám to číslo vysoké? Málokdo se s takovými potížemi pochlubí. Bohužel to znamená i zanedbání péče o zdraví a prohloubení problémů s močením, které jsou přitom dobře řešitelné. 

Samovolný únik moči u mužů způsobený prostatou

Patří mezi ty nejčastější. Prostata je kulatý orgán ležící v pánvi, který má s věkem tendenci zvětšovat se. V takovém případě začne tlačit na své okolí a vzniká tak problém vymočit se. Muži často musí na toaletu mnohem častěji, mají pocit, že se nevymočili úplně, nebo je obtíže ruší během noci. 

Stresová inkontinence

Vzniká změnou v nitrobřišním tlaku. To se děje když kýchneme, uděláme prudký a nezvyklý pohyb či trpíme oslabeným pánevním dnem. Vliv má v tomto případě i obezita a špatné držení těla. Stresová inkontinence se proto neobejde bez toho, aniž bychom se zaměřili na celou oblast pánve a břicha.

Příčina v dalších onemocněních

Samovolný únik moči u mužů může být také následkem nejrůznějších vážných chorob. Typicky se jedná o onemocnění nervové soustavy, ale třeba i cukrovku. Pokud vás potkají problémy s močením, nemusíte se hned obávat nejhoršího scénáře. Určitě ale navštivte odborníka, aby se podobné choroby vyloučily. 

Jak se dá řešit samovolný únik moči u mužů?

Ze všeho nejdřív je dobré zaměřit se na prevenci. Znamená to pravidelné prohlídky u lékaře. Největší část práce je ale na nás samotných: dodržování pitného režimu, rozumná míra pohybu, vynechání kouření a pití alkoholu. 

Na prostatu existuje i mnoho doplňků stravy. Dejte přednost těm s přírodním složením a ověřenými surovinami. Vynikající jsou ty s obsahem zinku, který je důležitý pro zdraví prostaty. Podobně působí také selen. Co se rostlinných výtažků týče, doporučujeme Serenou plazivou nebo Saw palmetto. Pomáhá udržovat normální funkci močového systému a příznivě působí při zvětšení prostaty. 
 

ProstaXin balení

ProstaXin

Pro ničím nerušený spánek a zdravou prostatu

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se

Vyzkoušejte Prostaxin® ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč

Načítám formulář

Od té doby, co užívám ProstaXin, už nevstávám v noci!

Od té doby, co užívám ProstaXin, už nevstávám v noci!

Ivan Shymonyuk, Hostivice

Vyzkoušel jsem ProstaXin a jsem s ním velmi spokojený.

Vyzkoušel jsem ProstaXin a jsem s ním velmi spokojený.

Miroslav Achberger, Bratislava

S ProstaXinem pátý rok

S ProstaXinem pátý rok

Jaroslav Lukáš, Příbram