Jak se projevuje prostata? Nejsou to jen problémy na záchodě

Mnoho lidí si myslí, že zvětšená prostata působí potíže s vylučováním. To je ale jen jeden dílek skládačky. Přečtěte si, jak se projevuje prostata v širším kontextu, a jak své obtíže můžete řešit:

Jak se projevuje prostata? Nejsou to jen problémy na záchodě

Jak vypadá zvětšená prostata?

Dochází k pomnožení buněk prostaty, a ta jednoduše řečeno roste do větších rozměrů. Ačkoli nejde o zhoubný problém, působí mnoho nepříjemností. Podle statistik trpí na zvětšenou prostatu většina mužů po sedmdesátce. 

Zvětšená prostata svou velikostí tlačí na své okolí a kvůli tomu nemůže proudit moč tak, jako dřív. V krajních případech odchází pouze po kapkách a muž pociťuje neustálý tlak na močový měchýř a nutkání jít na toaletu

Jaké má zvětšená prostata projevy?

Nejprotivnější je neutichající nucení na močení. Moč, která se shromažďuje v močových cestách, působí dráždivě a navíc komplikuje odplavování škodlivin z těla. Samotné vyprázdnění je pak složité - je tu mechanická překážka, a moč odchází jen v malém množství.

Pro spoustu lidí je ale mnohem horší to, že se nemohou účastnit společenského života. Mají strach, že v obchodě nebo na akci nebude možnost bezpečně navštívit WC, nebo že svým odbíhám budou rušit hostitele. Při delších cestách to znamená i časté zastavování a nervozitu. V ojedinělých případech to může způsobit až nervozitu a rizikové jednání řidiče.

Týkají se problémy s prostatou každého muže? 

Rizikovým faktorem je věk, což nikdo z nás ovlivnit nedokáže. Dále to může být dědičnost, jiná vzniklá onemocnění a rozhodně i životospráva. Problémům s prostatou velice napomáhá kouření a pití alkoholu. 

Prostata začíná muže trápit kolem 50-60 roku života, výjimkou však nejsou i mladší muži. Proto je tak důležité začít pečovat o mužské zdraví včas.

Ideální je doplňovat základní minerály, jako je např. zinek. Spolehnout se můžete také na bylinky. 

Na prostatu platí příroda

Kromě zmíněného zinku doporučujeme vyzkoušet výtažek z rostliny serenoa plazivá, neboli saw palmetto. Jde o palmu, která příznivě působí při zvětšení prostaty a ještě dříve podporuje funkce močových cest. Serenoa se užívá ve formě kapslí s rozemletým práškem z rostliny. Spolehnout se na ni mohou i muži, kteří zatím na potíže netrpí. Serenoa i zinek podpoří vylučovací i rozmnožovací soustavu tak, aby zůstala zdravá co nejdéle. 

Prostaxin balení

Prostaxin

Pro ničím nerušený spánek a zdravou prostatu

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odesílá se

Vyzkoušejte Prostaxin® ZDARMA*

*platíte pouze poštovné 49 Kč

Načítám formulář

S ProstaXinem pátý rok

S ProstaXinem pátý rok

Jaroslav Lukáš, Příbram

Vyzkoušel jsem ProstaXin a jsem s ním velmi spokojený.

Vyzkoušel jsem ProstaXin a jsem s ním velmi spokojený.

Miroslav Achberger, Bratislava

Od té doby, co užívám ProstaXin, už nevstávám v noci!

Od té doby, co užívám ProstaXin, už nevstávám v noci!

Ivan Shymonyuk, Hostivice